Vasaros akademija 2022

„Ar mūsų tikslas turėtų būti kompromisas?“ Tai klausimas, į kurį atsakyti sudėtinga, kadangi gyvename visuomenėje, kurią sudaro skirtingos asmenybės, nuomonės ir patirtys. O vis dėlto galime pastebėti, kad skirtumai mūsų visuomenę gali ne tik skaldyti, bet ir jungti. Taigi, būtent šiame harmonijos paieškos kontekste išryškėja bendro kompromiso siekimo svarba. Kompromiso, kuris yra demokratiškos, laisvos, modernios ir atsparios visuomenės pagrindas. Tačiau ar visais klausimais savo valstybėje kompromiso siekti gebame? Galbūt yra sričių, kuriose jo siekimas tiesiog neįmanomas? Sričių, kuriose kompromisas atrodo nebeetiškas arba prilygstantis pasidavimui? O galbūt viskas yra daug paprasčiau: tereikia gebėti efektyviau tartis su oponuojančia puse? Šiuos ir kitus klausimus jauni žmonės ir ekspertai nagrinėjo jau tradicija tapusioje asociacijos trijų dienų „Vasaros akademijoje“, kuri vyko 2022 m. rugpjūčio 19-21 d. nuostabiuose kunigaikščio M. Oginskio rūmuose Plungėje.

Geriau suvokti kompromiso niuansus skirtingose situacijose 40 jaunų dalyvių padėjo ekspertai iš politikos, aplinkosaugos, architektūros, mokslo ir kitų sričių. Žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė akademijos metu papasakojo apie kompromiso svarbą žurnalisto darbe, architektas, „Architektūros fondo“ direktorius Martynas Germanavičius skaitė pranešimą apie kompromisus architektūroje, kurie yra susiję su aplinkiniais socioekonominiais kontekstais, istorikas Dr. Nerijus Šepetys aptarė šiandien itin kontraversiška laikomą 1940 m. birželio ultimatumo Lietuvai temą, o politikai Matas Maldeikis ir Linas Linkevičius padėjo geriau suprasti kompromisus tarptautinėje politikoje, jų siekiamybę ir kainą. Akademijos veiklas bei diskusijų metu kilusias mintis išsamiau apžvelgti galite galerijoje, kurioje rasite renginio veiklų metu specialiai paruoštus infografikus:

Renginio dalyviai bendravo ne tik per užsiėmimus, bet ir laisvalaikio veiklų metu. Lankėmės Žemaičių dailės muziejuje, dalyvavome protmūšyje ir kitaip bendruomeniškai leidome vakarus. Taip pat, renginio dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti asociacijos narės Vasarės Liutkevičiūtės pranešimą apie keturių dienų darbo savaitę bei nares Rūtos Vyšniauskaitės pranešimą apie viešųjų intelektualų krizę, o taip pat renginio pabaigoje pasiklausyti išskirtinio grožio asociacijos narių atlikto klasikinės muzikos koncerto.

„Vasaros akademija“ įgyvendino tikslą padėti jauniems žmonėms gilinti savo supratimą apie kompromiso svarbą, ugdyti kritinį mąstymą bei prisidėti prie atsparios visuomenės kūrimo. Ji taip pat subūrė motyvuotus jaunus žmonės kartu turiningai praleisti laiką, stiprindama asociacijos narių ir draugų bendruomenę.

Dėkojame visiems dalyvavusiems „Vasaros akademijoje“ ir prisidėjusiems prie jos kūrimo ir sėkmingo įgyvendinimo. Dėkojame Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) už paramą ir pagalbą organizuojant renginį.

„Vasaros akademija“ yra tik vienas iš daugelio asociacijos organizuojamų renginių, skirtų demokratinėms vertybėms puoselėti, kritiniam mąstymui ugdyti ir pilietiškumui skatinti. Apie kitus renginius skaitykite naujienų ir projektų skiltyse.

Keletas akimirkų iš renginio: