Demokratija Šiandien

Ar blogai yra nusivilti demokratija? Ar pilietis turi būti pilietiškas? Ar reikia toleruoti netoleranciją? Šie aktualūs klausimai atspindi karštas diskusijas viešojoje erdvėje, ir tampa vis aktualesni Lietuvos visuomenėje šiandien. Renginių cikle „Demokratija šiandien“, kuris yra ilgai laukto projekto „Tavo žodžio vasara“ dalis, kartu su jaunais žmonėmis ir ryškiausiais ekspertais ieškosime atsakymų į šiuos klausimus.

To see the event on Facebook further:

Renginių ciklą “Demokratija šiandien” sudaro trys debatai didžiuosiuose Lietuvos miestuose, nagrinėjantys svarbiausias demokratijos temas – žinias apie demokratiją, piliečių įsitraukimą ir toleranciją. Jų metu du ekspertai – politikai, žurnalistai, akademikai ar kiti – ir du jaunosios kartos nuomonę atstovaujantys jauni žmonės debatuos principu „išgirsk-suprask-atsakyk” ir bandys atsakyti į aukščiau minėtus klausimus. Visos vasaros metu vykstantį debatų ciklą užbaigs podiumo diskusija.

Principo „išgirsk-suprask-atsakyk” puoselėjimas ir tęstinumas – vienas šio renginių ciklo tikslų. Šiandien viešojoje erdvėje galime pastabėti diskusijas ir debatus, kurios nėra konstruktyvios, neveda į pozityvius pokyčius ar net yra organizuojamos instrumentiškai, o ne siekiant formuoti stiprią ir konsoliduotą pilietinę visuomenę. Būtent šis principas kviečia aktyviai klausyti – dalyvauti, reflektuoti, ir atsakyti – diskusiją vesti tolyn. Šiais debatais sieksime populiarinti tokį diskutavimo principą – gyvos diskusijos pamatą, kad Lietuvoje galėtume išgirsti kuo daugiau vertingų ir pokyčių siekiančių diskusijų.

Taip pat, renginių ciklas „Demokratija šiandien“  siekia paskatinti jaunus žmones įsitraukti į politiką, užsiimti visuomenine veikla, drąsiai diskutuoti visiems svarbiais klausimais savo bendruomenėse ir stiprinti jaunų žmonių sąmoningumą bei savarankišką kritinį mąstymą.

Renginių žiūrovai taip pat bus įtraukti į debatus – Slido platformoje jie galės užduoti klausimus debatų dalyviams. Renginys bus transliuojamas „Jaunimo debatų” Facebook paskyroje.