Asociacija džiaugiasi galėdama pristatyti interaktyvų politinės simuliacijos žaidimą „Seimas Insider“. Politinė simuliacija – žaidimas, kurio metu imituojami politiniai procesai. Žaidimas „Seimas Insider“ kiek supaprastintu būdu imituoja Lietuvos Respublikos parlamento veiklą – simuliacijos dalyviai pusdieniui įsijaučia į parlamentarų vaidmenį ir patys kuria politiką: diskutuoja, ruošia įstatymo projektą, dirba frakcijose bei dalyvauja plenariniame posėdyje ir balsuoja dėl paruošto įstatymo projekto. Didžiausias iššūkis dalyviui yra toks pats kaip ir tikram parlamentarui – tinkamai atstovauti savo rinkėjui ir gebėti išklausyti savo kolegų nuomonę bei rasti kompromisą. Ar ieškoti to kompromiso, ar laiką skirti strategavimui ir politinių intrigų kūrimui, kiekvienas simuliacijos dalyvis sprendžia pats.
„Seimas Insider“ žaidime nagrinėjama įstatymo pataisa, išplečianti arba apribojanti galimybes Lietuvos piliečiams turėti dvigubą (daugybinę) pilietybę. Žaidimas yra kuriamas kartu su Vokietijoje veikiančios ir ilgametę patirtį šioje srityje turinčios organizacijos „Planpolitik“ pagalba jos suteikiamoje platformoje „Senaryon“. Iš viso planuojami 6 renginiai (žaidimai), kuriuose dalyvauti 16 – 25 metų amžiaus jaunimas, 18-30 asmenų kiekviename renginyje.
Viena iš projekto užduočių yra prisidėti prie aktyvesnės pilietinės visuomenės formavimo. Politinės simuliacijos žaidimas sukuria ne tik puikias galimybes susipažinti su demokratiniais ir politiniais procesais interaktyviu, praktiniu ir betarpišku būdu, tačiau ir suteikia platformą atvirai jaunimo diskusijai apie svarbius valstybės ir visuomeninio gyvenimo aspektus.
Antroji ir ne mažiau svarbi projekto užduotis yra spręsti įsisenėjusią nepasitikėjimo Lietuvos parlamentu problemą. Nemažai visuomenės apklausų, tarp jų ir Eurobarometras, rodo ilgametę Lietuvos gyventojų nepasitikėjimo viena iš svarbiausių ir didžiausią įtaką valstybes ateičiai turinčia institucija tendenciją. Manome, kad tai yra susiję su neigiamais stereotipais ir mitais apie parlamentinę veiklą bei teisėkūros procesus. Simuliacijas organizuojame, nes mes neketiname šių stereotipų ir mitų griauti – tikime, kad jaunas žmogus gali tai daryti pats, o mūsų užduotis yra jį/ą įgalinti.
Projektas finansuojamas Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje.